4 kwietnia 2018 roku nasi uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w lekcji w kinie. Tym razem tematem lekcji był Internet
i niebezpieczeństwa, jakie w nim czyhają na bezmyślnych użytkowników. Prowadzącą, już czwarty sezon, była Pani Beata Cwalińska-dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
W czasie lekcji uczniowie dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc, a przede wszystkim, jak się przed nią bronić. Prowadząca zwróciła uwagę na powszechnie występujące we współczesnym świecie zjawisko hejtu. Hejterzy, czyli osoby ukrywające się za monitorem komputera, krytykują wszystko i wszystkich wokół siebie. Dodatkowo nie jest to krytyka inteligentna, poparta konkretnymi argumentami, ale wynika raczej z zazdrości o czyjś sukces. Ważna kwestia, która została poruszona na lekcji dotyczy zamieszczanych w wirtualnym świecie informacji o sobie i swoich najbliższych. Musimy pamiętać o „cyfrowym śladzie”, który pozostaje już w Internecie na zawsze. Uczniowie ponadto odkryli, czy informacja podana w sieci jest prawdziwa. Jeśli nie potwierdzimy rzetelności informacji pochodzącej z Internetu, jak radziła prowadząca lekcję, przynajmniej z trzech niezależnych źródeł, to możemy narazić się na spore pośmiewisko. Przykładem była makaronowa maseczka na pryszcze. Dodatkowym atutem spotkania było to, że uczniowie mogli brać czynny udział w lekcji i odpowiadać na pytania prowadzącej. Wspólnie zastanawiali się, co by było, gdyby Internet przestał działać? Czy Internet jest złodziejem wolnego czasu? Ważne jest, że rozsądnie wykorzystywany, potrafi być bardzo pomocny. Należy posługiwać się nim umiejętnie i z ograniczonym zaufaniem.
Drugim punktem programu była projekcja filmu pt. „Labirynt”, w którym główny bohater, Frikke, natrafia na tajemniczą grę komputerową, do której za pomocą dziwnego aparatu przenosi elementy realnego świata. Perypetie czternastolatka i splot tajemniczych okoliczności zostają pokonane dzięki sile przyjaźni i umiejętności współpracy.