Hobbit, czyli podróż w nieznane - Szkoła Podstawowa nr 2 w Golcowej - nowy projekt

Przejdź do treści

Menu główne:

aktualności

„Hobbit, czyli podróż w nieznane”

„Hobbit, czyli podróż w nieznane”
    28 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do brzozowskiego kina „Sokół”, gdzie oglądali spektakl teatralny „Hobbit, czyli podróż w nieznane”, przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Tym razem śledziliśmy perypetie dzielnego Bilba Bagginsa i wojowniczego Thorina, którzy pokonali wiele trudów i niebezpieczeństw, aby dotrzeć do celu swojej podróży. W czasie tej wędrówki zrozumieli, że najważniejsza jest w życiu przyjaźń i poświęcenie się dla drugiej osoby. Spektakl „Hobbit, czyli podróż w nieznane” to niesamowita przygoda, podczas której każdy znajdzie cząstkę siebie, a patrząc w oczy bohaterów stanie się jednym z nich.
    Przy tej okazji warto dodać, że oglądanie spektakli teatralnych ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest to, że obserwacja aktorów na żywo to świetne doświadczenie. Mamy świadomość, że to, co widzimy, nie jest montażem ujęć, a tekst jest wypowiadany z pamięci. Istnieje również interakcja pomiędzy aktorami a publicznością. Nawet jeśli oglądamy najlepszy film, to aktor nie podejdzie do nas i nie spojrzy nam prosto w oczy. W teatrze jest to możliwe. Czasami aktor zwraca się bezpośrednio do kogoś na widowni. Tak było i tym razem. Widzowie zostali nawet włączeni w grę aktorów i mieli możliwość zaprezentowania się na scenie. Nasz uczeń również został jednym z Krasnoludów i brał udział w uwalnianiu Thorina z niewoli leśnych Elfów. Było to niezwykłe doświadczenie, zarówno dla aktorów, jak i widzów, bo, po raz kolejny, uświadomiliśmy sobie, że nasze reakcje również mają wpływ na to, co dzieje się na scenie. Na zakończenie należy również dodać, że uczestnictwo w spektaklach teatralnych to świetna rozrywka i zabawa.
     Cieszymy się, że nasi uczniowie coraz chętniej uczestniczą w tego typu wyjazdach. Dzięki nim mogą wiele się nauczyć, a poza tym stają się świadomymi odbiorcami kultury.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego