Oglą…dasz w tej chwili archiwalną… wersję™ strony domaradz.pl aktualizowaną… do 22 maja 2015 r. Zapraszamy na aktualną… wersję strony
Dane urzędu
Dane urzędu
Godziny pracy
Menu
<b>Start</b> Start
<b>Wydarzenia</b> Wydarzenia
<b>Informacje</b> Informacje
<b>Urząd Gminy</b> Urząd Gminy
<b>Historia</b> Historia
<b>Kultura</b> Kultura
<b>Sport</b> Sport
<b>Oświata</b> Oświata
<b>Parafie</b> Parafie
<b>Galeria</b> Galeria
<b>Kontakt</b> Kontakt
Nagrody, certyfikaty
Informator
<b>Noclegi</b> Noclegi
<b>Warto zobaczyć</b> Warto zobaczyć
<b>Okolice</b> Okolice
<b>Szlaki rowerowe</b> Szlaki rowerowe
<b>Telefony alarmowe</b> Telefony alarmowe
<b>ISO 9001</b> ISO 9001
Różne
Szukaj na stronie
Ogłoszenia(k/s)
.......
Publikacje
Poezja
W językach obcych
In English In English
 

Start arrow Szlaki rowerowe

Trasy rowerowe Drukuj E-mail
Napisał Tomasz Bober   
21-07-2005

Do aktywnego spędzania wolnego czasu mają zachęcić mieszkańców Domaradza i osoby wypoczywające w naszej miejscowości  szlaki rowerowe.

Szlak rowerowyJedyny oznakowany szlak (oznakowanie obecnie jest częściowo zniszczone) zaczyna się w przysiółku Domaradza - Budzisz, przy drodze Rzeszów-Barwinek, około 700 metrów od centrum Domaradza w kierunku Barwinka.  Pierwszy odcinek szlaku prowadzi w dolinę rzeki Stobnica, którą przekracza się już po przejechaniu około 200 m. Tuż za drewnianym mostem skręca się w lewo i jedzie asfaltową dróżką biegnącą u podnóża góry Chyb. Po przejechaniu ok. 1600 m skręca się w prawo w piękną dolinę rzeki Golcówka. Szlak kończy się po przejechaniu 2800 m na rozdrożu w okolicach mostu na rzece Golcówka.

Szlak rowerowy

Szlak łatwy, biegnący prawie w całości po płaskim terenie, po nawierzchni asfaltowej. Długość trasy przy przejeździe w dwie strony: ok. 6 km

Jednak atrakcyjne położenie Domaradza, z licznie występującymi pagórkami i leśnymi dróżkami oraz wspaniałymi widokami sprzyja turystyce rowerowej. Poniżej opisujemy kilka propozycji przejażdżek rowerowych, które mogą dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. (szlaki nie oznakowane).

Pierwszą propozycją jest trasa rozpoczynająca się w centrum Domaradza, przy stacji benzynowej. Prowadzi ona drogą w kierunku Rzeszowa, po przejechaniu około 1 km skręca w prawo w drogę prowadzącą przez Zatyle Dolne i Górne. Po przejechaniu ok. 5 km i pokonaniu pod koniec odcinka dość stromego wzniesienia dojeżdżamy do drogi Domaradz - Przemyśl obok kościółka na Zatylu. Podążamy tą drogą w kierunku Domaradza przez ok. 1 km po czym skręcamy w lewo w polną drogę. Od tej pory możemy cieszyć się wspaniałą panoramą Domaradza i okolic. Następnie zjeżdżamy dość stromymi i miejscami bardzo zniszczonymi płynącą wodą polnymi dróżkami, aż po około 5 km wyjedziemy przy szkole na Górze. (liczne polne dróżki powodują jednak, że możemy pomylić drogę i wyjechać na drogę Domaradz - Golcowa nieco wcześniej :-))) Dalszą część podróży odbywamy opisywanym powyżej istniejącym szlakiem rowerowym aż do Budzisza. Później pozostaje już tylko dojechać drogą Barwinek - Radom do skrzyżowania przy stacji benzynowej i docieramy do końca planowanej podróży.

Szlak dość trudny, ze stromymi podjazdami i zjazdami, miejscami bardzo zniszczone polne drogi, długość około 16 km.

Kolejna proponowana trasa jest nieco dłuższa. Zaczynamy przy stacji benzynowej w Domaradzu, jedziemy około 7 km w stronę Golcowej po czym skręcamy w prawo w drogę prowadzącą do Bliznego. Po pokonaniu stromego i dość długiego podjazdu wyjeżdżamy na wzgórze Świętego Michała. (możemy skręcić w prawo i dotrzeć do kościółka św. Michała)  Tuż przed szczytem skręcamy w lewo i malowniczą drogą przez las, pokonując po drodze wzniesienia i zjazdy docieramy aż do drogi Przysietnica - Domaradz w Golcowej - Nowinach. Teraz skręcamy w lewo i przejeżdżając przez całą Golcową i Domaradz - Górę docieramy do miejsca startu.

Szlak dość trudny, w większości prowadzący po nawierzchniach asfaltowych, niekiedy mocno zniszczonych, długość około 25 km

Dość łatwą trasą krótką trasą jest ta prowadząca do przysiółka Podlas. Po dość stromym podjeździe przy banku w Domaradzu, będziemy łagodnie wspinać się do góry i podziwiać przepiękne krajobrazy. 

Szlak dość łatwy, nawierzchnia asfaltowa, później kamienista droga, długość przy przejeździe w obie strony około 6 km

Poniżej przedstawiamy orientacyjną mapkę istniejących szlaków i propozycji podróży rowerowych. (kolor tekstu powyżej odpowiada kolorowi szlaku na mapce)

Szlaki rowerowe

Copyright 2000 - 2012 Tomasz Bober & UG Domaradz Wszystkie prawa zastrzeżone. (All rights reserved.)
Strona wykorzystuje Mambo i projekt SK_Bussines3